Magnus von Horn – reżyser nagrodzonego filmu „Intruz” – w magazynie ESQUIRE

Sesję zdjęciową dla magazynu ESQUIRE, której bohaterem był Magnus von Horn – młody szwedzki reżyser, absolwent łódzkiej filmówki, zrealizowaliśmy późnym latem. Tuż przed galą Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wkrótce okazało się, że mieliśmy okazję pracować z laureatem dwóch nagród – za najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię, które reżyser otrzymał za swój fabularny debiut pt. “Intruz”.
Nas Magnus – Szwed z Warszawy – oprowadził po swoich ulubionych miejscach stolicy. Modernistyczny budynek odrestaurowanego kina “Iluzjon”, restauracja “Delikatesy” przy teatrze TR, bistro “Zorza” na Żurawiej ze spektakularnym wnętrzem i zjawiskową kartą dań, co chwila straszone przez miejskich urzędników rozbiórką nastrojowe fińskie domki na osiedlu Jazdów, skwer z kolorowymi hamakami przy Zamku Ujazdowskim i­ nadbrzeża Wisły, skąd kursuje tramwaj wodny – te miejsca skutecznie od lat pracują na status atrakcyjnego europejskiego miasta.
Z jesiennej oferty mody męskiej Magnusowi do gustu najbardziej przypadł kaszmirowy beżowy płaszcz H&M, świetnie skrojone jeansy COS, legendarne białe buty Adidas Stan Smith oraz zestaw Michaela Korsa – wełniany bomber, biała koszula i jedwabny krawat. Najwięcej negocjacji odbyliśmy przy portretowym zdjęciu, na którym pojawiła się oversize’owa parka Gucci – super docieplona mieszanką wełen – tak ładna, co i dosłownie ciężka. Na szczęście Magnus dał się do niej przekonać.

Zdjęcia: Marcin Kempski/I like photo
Stylizacja: Marcin Dąbrowski
Makijaż i fryzury: Marianna Yurkiewicz
Asystent fotografa: Filip Zubowski
Produkcja: Ewa Malinowska

Sesja zdjęciowa ukazała się we wrześniowo/październikowym 2015 wydaniu magazynu ESQUIRE.